Koronavirüsün Zayıf Noktasını Ünlü Biyolog Buldu

Dünya da 1 milyon 200 bin vakaya ulaşan ve 64 bin kişinin ölümüne neden olan koronavirüs’ünün aşısını bir çok ülkenin bulduğu her gün duyuluyor. Bu kez de uzmanlar koronavirüs’ünün zayıf noktasını bulduklarını açıkladılar.

Koronavirüsün Zayıf Noktasını Ünlü Biyolog Buldu

Dünyanın her ülkesine yayılan ve hala yayılmaya devam eden koronavirüs vakası bugün dünya da 1 milyon 200 bin vakaya ulaştı ve koronavirüs salgınından ölenlerin sayısı ise 64 bin 774 oldu. Dünyanın farklı yerlerinde bir çok uzman sabah akşam koronavirüs’üne tedavi bulmak için çabalıyor. Birçok ülke virüs salgının aşısını bulduklarını dair yeni gelişmeler duyuluyor. Bu kez de bilim insanları koronavirüs’ünün zayıf noktasını bulduklarını duyurdular.

Dünyanın en çok okunan saygın bilim ve teknik dergisi olan Science'ta Açıklama yapan uzmanlar, Virüsün en zayıf bölgesine odaklandık ve üretilen aşılarla o bölgeyi hedefleyerek çalışıyoruz ve bu bizim koronavirüs salgınını yenmemizi sağlar sözlerini kullandı.

Science'ta açıklanan bu makalem yüz binlerce kişiye umut kaynağı olurken tüm dünyanın da yüzünü güldürdü. Ayrıca uzmanlar makale de virüsünün zayıf noktasında kullanılan ilaçlarla virüsün üzerin deki en etkili aşının bulunmasının da mümkün olduğunu belirtiler.

Bu gelişmeyi ünlü Biyolog Alan Wilson ve teknik ekibi tarafından yürütülen araştırmalarda keşfedildiği belirlendi ünlü Biyolog Alan Wilson ve teknik ekibi çok uzun süren araştırmalar sonucu ortaya çıkan bu sevindirici haberin şimdi de daha da ileri bir seviyeye getirmek için çabalıyorlar.

Virüsün ilacını üretmek için yapılan araştırmalar da daha önce de görülen SARS hastalığına yakalanan bir kişiden alınan örneklerle araştırmalar yapılarak antikor üretilmeye çalışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER