Öğrencilere 3 GB Ücretsiz İnternet Erişim Hakkı

Yenilenen eğitim bilişim ağı projesiyle her öğrenciye 3 GB internet verileceği duyuruldu.

Öğrencilere 3 GB Ücretsiz İnternet Erişim Hakkı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yeni açıkladığı Eğitim ve Bilişim Ağının detaylarını duyurdu. Ziya Selçuk’un yaptığı açıklama da “yarını bekleyin” diye sözüne başladıktan sonra bu sözünün yeni eğitim ve bilişim ağının değişmesine yönelik bir slogan olduğunu belirtti. Ziya Selçuk bu sözünün ardından öğrencilere müjdeyi verdi. Milli Eğitim bakanı, Öğrencilere 3 GB internet erişim hakları sağlayacaklarını duyurdu . Bütün öğrencilere verilecek olan 3 GB internet erişim hakkının tüm operatörlerden verileceğini de belirtti.

Ücretsiz olarak verilecek olan internet erişim hakkı Öğrencilerin şimdiden yüzünü güldürmeyi başardı.

Eğitim Öğretim sisteminin omurgası olan Öğretmenlerimiz için de en iyi düzeni kurarak geleceğe düzenli ve destekli adım atarak en iyi düzeni oluşturmayı planlıyoruz.

Öğrenciler için yapılması düşünülen bir proje de Kare Kod ile birçok konuya kolay erişim sağlanılacağını söyleyen Bakan Selçuk, mesela bir öğrenci bir konuyla ilgili kitabından araştırma yapmak istiyor kitapların alt kısmına yerleştireceğimiz kare kod ile o sayfada ki konuyla ilgili inceleme yapabileceği ve video izleyerek pekiştirme sağlaya bileceği bir olanak sunuyor kare kod uygulaması.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 16:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir karaçalı
Kadir karaçalı - 4 yıl Önce

Çok ğüzel düşünce

SIRADAKİ HABER