Bill Gates’ten Korona Virüse Dair İddialı Açıklamalar

Microsoft’un kurucu olan Bill Gates korona virüsüne dair iddialı açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili olarak her 20 yılda korona virüsü gibi büyük çapta bir salgın ile karşılaşmamızın olası olduğunu ifade etti.

Bill Gates’ten Korona Virüse Dair İddialı Açıklamalar

Korona virüse karşı mücadele için milyonlarda dolar bağışta bulunan hayır sever Bill Gates korona virüsü ve gelecek hakkında açıklamalarda bulundu.

İnsan oğlunun bugüne kadar ki geçirdiği süreçte pek çok farklı salgınla mücadele ettiğini dile getiren Bill Gates korona virüs salgınının insanlık tarihinde en büyük olay olduğunu söyledi. Bu salgından başta devletler olmak üzere pek çok kişinin ders alması gerektiğini ve olası bir erken uyarı sisteminin hayatlarımıza dahil olması gerektiğini savundu ve gerekli tedbir ve önlemler daha erken alınsaydı şu an harcanan milyarlarca doların harcanmasına gerek kalmayacağını ve bu kadar fazla can kaybı olmayacağını söyledi.

Bill Gates geçtiğimiz yıllarda dünyayı korona virüsüne benzer bir virüsle maruz kalacağı öngören açıklamalarda bulunmuştu ve açıklamasında şu cümleler yer alıyordu. “Dünya, savaş için hazırlandığı ciddiyetle pandemi için hazırlanmalı.”  Konuyla ilgili olarak açıklamasının ilerleyen kısımlarında ise kontrol edilemeyen çılgın bir bilim insanının laboratuvar ortamında basit bir çiçek hastalığını kitlesel bir ölümcül formda salgına dönüştürebileceğini söylemiş.

Dünyanın en zengin ikinci insanı unvanını elinde bulunduran, Microsoft'un kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, korona virüs salgınına karşı mücadele için 100 milyon dolar bağışlamıştı. Gates, daha önce yaptığı açıklamada salgına karşı aşının 18 ay içerisinde hazır olacağını tahmin ettiğini belirtmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER