Develerin Ardından Yabani Atlarda Telef Edilecek

Avustralya'da bitmek bilmeyen yangınların faturası devler ve atlara kesildi.

Develerin Ardından Yabani Atlarda Telef Edilecek

Avustralya da durmak bilmeyen yangın için ülke tüm su kaynaklarını kullanıyor. Ayrıca Avustralya da yapılan bir açıklama da susuzluğa sebebiyetten verdiklerinden dolayı 10 bin devenin vurularak telef edileceğini duyurmuşlardı. Bu develerin telef edilmesine sosyal medyadan tepkiler yağmaya devam ederken bu konuyla ilgili bir açıklama daha yapıldı.

 Yapılan açıklamada develerle birlikte yabani atlarından vurulacağı belirtildi. Tüm dünyada ki hayvan severler sosyal medyada üzerinden olayla ilgili tepkilerini dile getirdiler.
Keskin nişancıların Helikopterlerden atışlar yaprak 10 bin deveyi telef edecekleri operasyonun bir hafta sürmesi planlanıyor. 


Katliamla ilgili The Avustralian gazetesinde yapılan açıklama da APY yetkilisi Maria Baker; “ ülkede durmak bilmeyen yangından dolayı sıkıntılar yaşıyoruz susuzluk krizine girmek üzereyiz bu yüzden de yabani develer evleri tahrik etmeye başladılar. Su bulmak için develerin evlerin çitlerini aşarak klima sularını içiyorlar bazen de develerin insanlara saldırdığına şahit olduk bu yüzden de 10 bin yabani devenin vurulmasına karar verdik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER