İran’da Düşen Uçakla İlgili Gözaltılar Yapıldı

Geçtiğimiz günlerde ABD ile İran arasında yaşanan Kasım Süleymani krizi sonrası, Ukrayna uçağı düşmüştü ve 176 kişi hayatını kaybetmişti. İran konu ile ilgili ilk adımları atmaya başladı.

İran’da Düşen Uçakla İlgili Gözaltılar Yapıldı

İran devlet güçlerinin geçtiğimiz günler içinde düşürülen ve 176 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili ilk adımlarını atmaya başladı.

Olayla ilgili soruşturmalar açılarak konuyu çözmeyi düşünen İran, uçağın düşürülmesiyle alakası olduğu düşünülen birkaç kişiyi gözaltına aldı.

Uçağın düşürülmesiyle ve gözaltına alınan kişiler hakkında açıklama yapan İran Cumhurbaşkanı Ruhani konuyla ilgili “Bir kişinin değil de bir grubun olduğunu düşünüyoruz bu yüzden ciddi araştırmalar ve soruşturmalar yaparak konuyu dikkatli adımlarla çözmeye çalışıyoruz bu olayla ilgili kim varsa hepsi tutuklanarak cezalandırılacaktır. “ dedi.

Gözaltına alınan kişilerin kim oldukları, makam ve mevkileri ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı.

Uçağın ilk düşüncelere göre teknik bir arıza yüzünden düştüğü düşünülürken kara kutunun açılmasının ardından incelemeler devam ederken henüz bir açılama yapılmadı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump uçağın bir füze ile düşürüldüğüne dair ellerinde istihbarat bilgilerinin olduğunu duyurmuştu.

İran bu konuyla ilgili Donald Trump’ın sözlerini yalanladı ve ellerinde ki istihbaratı yetkililere bildirmelerini istenildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER