Bu Bölümü Bitirenler İşe 7 Bin Lira Maaşla Başlıyor

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde bu bölümü bitirenlerin iş bulamama gibi bir şansı yok ayrıca işe başladıklarında 7 bin lira ile başlıyorlar.

Bu Bölümü Bitirenler İşe 7 Bin Lira Maaşla Başlıyor

İyi bir iş sahibi olmak ve işsiz kalmamak Son zamanlarda herkesin istediği bir unsur haline gelmeye başladı. Bu konuda özellikle el sanatlarına yönelenlerin bir amacı var çünkü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi El Sanatları bölümü Kuyumculuk ve takı tasarım bölümünü bitiren öğrenciler anında 7 bin lira maaşlı iş buluyorlar. Herkesin hayalinde ki bu iş fırsatını yakalamak için anlaşılacağı üzere el sanatlarında çizim ve tasarımda üstün beceri isteyen bir bölüm.

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası başkanı Hacı Mustafa Öz Türkiye’de kuyumculukta ve altın imalatında İstanbul’dan sonra ikinci sırada bulunduklarını dile getirdi. Türk kültürünü ve göreneklerini altının üstüne işleyerek muazzam bir takı haline getiren takı tasarımcılarının çoğu Kahramanmaraş el sanatları bölümü kuyumculuk takı tasarım programı mezunu oldukları son zamanlarda dikkat çekmeye başladı.

Üniversite içinde öğrencilere en son teknoloji lazer kesim aletler, 3D yazıcılar ve birçok kuyumculuk aleti imkanı sunarak öğrencilere en iyi öğretim ve aktarım imkanını gerçekleştiriyorlar.

Bölüm öğrencilerinden Hatice Abacı okuduğu bölümle ilgili şu sözleri kullandı “ biz kadınlar takı takmayı çok seviyoruz bende seviyorum ama ben de dâhil birçok kadının altın imalat ve tasarımının bu kadar zor olduğunu bilmiyordur. Ben burada tasarımını kendim çizdiğim bir yüzü kendim kaynattım kendim oluşturdum tamamen bana ait bir yüzük ve ben şuan ki becerimle dışarıda 4 bin liraya bir iş bulabilirim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER