Öğrenciler Dikkat! MEB Açıkladı…

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile öğrencilerin ve velilerin merakla beklediği yüz yüze telafi eğitimlerinin ne zaman yapılacağını açıkladı. Ayrıca yapılan açıklamada yaz tatiline yönelik EBA TV içeriklerinin de 29 Haziran’dan sonra başlatılacağı duyuruldu.

Öğrenciler Dikkat! MEB Açıkladı…

Öğrenciler ve veliler uzun zamandır yüz yüze telafi eğitimin ne zaman yapılacağını merakla bekliyordu. Konu ile ilgili açıklama bugün Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre yapılması planlanan yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak ve üç hafta sürecek. Şu an yapılan uzaktan eğitim ise 19 Haziran tarihinde son bulacak. Öğrenciler yaz için hazırlanan eğitimi 29 Haziran’dan itibaren EBA TV’den ulaşabilecek.

Sınava yönelik çalışmalar da yapan MEB EBA TV üzerinden TYT ve AYT sınavlarına girecek öğrencilere yönelik 17-18 Haziran ve 20-21 Haziran'da deneme sınavı yapacak. LGS ile ilgilide herhangi bir değişiklik yok, LGS sınavı 20 Haziran’da gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerin seminerleri ile ilgili tarihe de açıklamada yer verildi. Öğretmenler yüz yüze ve çevrimiçi olarak meslek içi eğitim çalışmalarını 22 Haziran’da başlayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk’un öğretmenlerimizin fikir alışverişi yapması için önemli dediği seminerler 30 Haziran’da son bulacak.

Bu süreçte özel okulların ne yapacağı merak ediliyordu. Açıklama da özel okulların 15 Ağustos’tan itibaren 3 hafta sürecek telafi eğitimini kendilerine göre ayarladıkları takvim içerisinde gerçekleştireceği belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER