Okullar Ne Zaman Açılacak?

Korona virüsün Çin’in Vuhan kentinden başlayarak neredeyse tüm dünyayı etkisi altına almasının ardından birçok ülkede eğitime ara verdi. İlerleyen süreçte korona virüs Türkiye’yi de etkisi altına alarak kısa bir sürede binlerce kişiye ulaştı ve dün itibari ile Türkiye’de korona virüsüne yenik düşerek hayatını kaybedenlerin sayısı 900 kişiyi aştı.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Geçtiğimiz ay korona virüsünün daha fazla kişiye bulaşıp daha fazla can almasının önüne geçerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir araya vererek Türkiye’de bütün eğitimlere ara verdiğini duyurmuştu. Bunun ardından yakın bir süreçte online eğitim sistemine geçilerek eğitime bu şekilde devam edilmişti. Konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk online eğitim sürecinin 30 Nisan’a kadar uzatıldığını ve bu sürenin ilerleyen günlerde daha da uzayabileceğini belirtti.

İlkokul, ortaokul ve liselerin ilerleyen süreçte eğitime devam edebileceğini fakat üniversitelerin bahar dönemlerinin online eğitim ile bitirileceğini açıklayan Ziya Selçuk İlkokul, ortaokul ve liselerin ise ne zaman açılacağına ilişkin bir açıklama henüz yapmamıştır. Eğitimin uzaması ile birlikte birçok sınav tarihinin de ertelenmesine sebep olan korona virüsü başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kontrol altına alınana kadar başta eğitim olmak üzere birçok farklı alanda aksaklıklar meydana gelecektir.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER