Vaka Sayısında Artış Olmayan İLLERDE okullar Açılacak Mı?

Koronavirüs salgını ülkemizde etkisini kaybetmeye devam ederken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sorulan vakaların az olduğu yerlerde okullar açılacak mı sorusuna Bakan Selçuk, öyle bir karar alınırsa buna hazırız cevabını verdi.

Vaka Sayısında Artış Olmayan İLLERDE okullar Açılacak Mı?

Canlı yayında koronavirüs salgının bazı illerde günlerdir vaka olmayışıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a bir soru yöneltildi. Yöneltilen soruda ‘günlerdir vaka artışı gözükmeyen illerde okullar açılacak mı ? sorusuna Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğer böyle bir durum olursa ve bu karar alınırsa biz bu duruma hazırız cevabını verdi.

İllerde ki vaka artışlarını sürekli ve dikkatli şekilde analiz ediyoruz. Bizim için 1 Haziran hedef. Hayatın normalleşmesini istiyoruz. Bilimin bir yol göstericiliği var. Bilim kesinlikle açılamaz derse okulların açılması Eylül'e kalır.

Ülkemizde ki bilim kurulunun kararına göre kısmi şekilde okullar açılabilir. Bu konuyla ilgili detaylı bir liste oluşturduk. Bu konuyla ilgili kararları Biz milli Eğitim Bakanlığı olarak tek başımıza almıyoruz. İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortak karar alıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER