Bu İftarda Bir Ekmekte Senden Olsun

Kahramanmaraş’ta faaliyetlerini yürüten Kahraman Yürekler Derneği tarafından başlatılan ‘’Bu İftarda Bir Ekmekte Senden Olsun’’ projesi binlerce ailenin sofrasına ekmek ulaştıracak.

Bu İftarda Bir Ekmekte Senden Olsun

Kahramanmaraş’ta çalışmalar yapan Kahraman Yürekliler Derneği memleketlilerine yardım eli uzatmaya geliştirdiği projeler ile devam ediyor. Dernek bu ramazan için hazırladıkları ‘’Bu İftarda Bir Ekmekte Senden Olsun’’ projesi ile ulaştırdıkları ekmekler ile Kahramanmaraşlıların sofralarına misafir olmayı amaçlıyor.

Koronavirüs salgının ülkemizi etkisi almasıyla beraber bir çok vatandaş zor zamanlar geçiriyor. Bu noktada yapılan yardım kampanyaları, sosyal çalışmalar büyük önem kazanıyor. Ülkemizde de Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Biz Bize Yeteriz Kampanyası ile ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanıyor. Bu kampanya kapsamın da insanlar birbirine yardım ederek bu süreci hep birlikte aşmaya çalışıyor. Kahraman Yürekliler Derneği de biz bize yeteriz diyerek mübarek Ramazan Ayı’nın gelmesi ile beraber sofralara ekmek ulaştırıyor.

Yaptıkları proje ile ilgili açıklama yapan Kahraman Yürekliler Derneği Başkanı Ümit Bayrak: ‘’ Zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde kahraman milletimizin necip evlatlarına Kahraman Yürekliler Derneği olarak ekmeğiniz bizden olsun.’’ Diyerek ailelere ekmek ulaştırmak adına çalıştıklarını ifade etti.

Sosyal medyadan da kahraman yürekli hemşerilerin destek verdiğini ancak aile sayısına yeterli olmadığı belirten Dernek Başkanı hala evlerine ekmek ulaştırılmasını bekleyen çok aile olduğu ifade etti. Proje kapsamında bir ekmek yardımının 1 TL olduğunu söyleyen Ümit Bayrak, vatandaşların ister 25 ister 50 ister 100 ekmek ne kadar ekmek yardımı yapmak isterlerse o kadar ekmek yardımı yapabileceklerini belirtti. Sosyal çalışmaların önemli olduğu bu günlerde kardeşliğimizin tescili niteliğinde olan bu çalışmalarda tüm kardeşlerimizin sofrasında bulunmak şereftir diyen Bayrak. Garip gurabanın bulunduğu mahallelerde çalmadık kapı bırakmayacaklarını ifade ederek tüm hemşerilerini projeye destek olmaya davet etti.

Birbirimize yardım etmenin çok önemli olduğu şu zamanlar da projeye destek olmak isteyenler Kahraman Yürekliler Derneğinin sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçerek ya da derneğe 0507 2530855 ile 0535 7290396 numaraları üzerinden ulaşarak projeye destek olarak ihtiyaç sahiplerinin sofrasına birer ekmekle misafir olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2020, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER