Fırıncılar Odası Başkanı Yorumuyla Pes Artık Dedirtti

1 yıl önce esnafa tepki gösterdiği video ile gündeme oturan Fırıncılar Odası Başkanı Erol Güneş şimdi de yardım kampanyasına yaptığı yorum ile tepkilerin odağı oldu.

Fırıncılar Odası Başkanı Yorumuyla Pes Artık Dedirtti

Geçtiğimiz aylarda bir zabıta ile katıldığı bir fırın denetimi sırasında ekmeği biraz daha uygun satan fırın çalışanını çok ters bir üslup ile ekmeği masaya fırlatarak azarlamıştı. Resmen çocuk fırçalar gibi fırçaladığı ve tek suçu ekmeği uygun fiyata satmak olan fırıncı kardeşimiz de orada tepki göstermişti. Bu görüntülerin ortaya çıkması ile birlikte binlerce kez izlenip vatandaşın da tepki göstermesine yol açmıştı. Şimdi ise Fırıncılar Odası Başkanı bir yardım haberinin altına attığı yorum ile pes artık dedirtti.

Kahramanmaraş Bugün Gazetesi’nin sosyal medya da yayınlanan yardıma ihtiyacı olan insanlara ekmek dağıtımı yapan Kahraman Yürekliler Derneği ilgili habere; ‘“Ekmeğe doydu bu millet birer kilo et dağıtın da hayrınızı görsün insanla gösterişinizi değil utanmıyorsunuz beş tane adam ellerine birer poşet ekmek alıp poz veriyor ucuz ekmek diye sonrada ekmek israf oluyor diye nara atarsınız.’’ Yorumunu yapan oda başkanına vatandaşın tepkisi gecikmedi. Yorumuyla ihtiyaç sahiplerine yapılan yardımı küçümseyen oda başkanı Kahraman Yürekliler Derneğinden cevap geldi. Dernek konu ile ilgili olarak verdiği cevapta herkesin düşüncesine saygılı olduklarını ama Erol Güneş’in yanlış düşündüğünü ifade etti. Ekmek paylaşmak bizim kültürümüzde var. Diyen Kahraman Yürekliler Derneği: ‘’Siz hiç merak etmeyin et de dağıtıyoruz biz sayfamıza girip inceleyebilirsiniz.’’ Diyerek diğer yardımlarının da olduğu belirtip Güneş’e bunları incelemeye davet etti. Sosyal medya da Kahraman Yürekliler Dışında da bir çok insanın tepki verdiği oda başkanı sonrasında eleştirilere fırıncılar da ücretsiz ekmek dağıtıyor diye cevap verse de verilen tepkilerden kurtulamadı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER