Mahir Ünal'dan Sosyal Medya Çağrısı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, sosyal medya şirketlerine ülkemizde ki faaliyetlerine yönelik çağrıda bulundu.

Mahir Ünal'dan Sosyal Medya Çağrısı

İlimiz vekili ve AK Parti Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal ülkemizde yaygın kullanılan sosyal medya platformlarının Türkiye'de de yasal yükümlülük taşıyan temsilcilik açmaları gerektiğini belirtti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, sosyal ağları kullanan vatandaşların haklarının korunması, özel hayatlarının dokunulmazlığı, temel hak ve özgürlüklerinin güvence altına alınmasının devletin vatandaşına karşı sorumluluğu olduğunu vurguladı. Diğer ülkelerde ki çalışmaları örnek gösteren Ünal, Almanya ve Fransa gibi pek çok ülkenin bu konuda gerekli yasal düzenlemeleri gerçekleştirdiğini ve bu ağlarla yasal yükümlülük temelinde muhataplık oluşturduğuna işaret eden Ünal, "Yaygın kullanım alanı bulunan sosyal ağların Türkiye'de de yasal yükümlülük taşıyan temsilcilik açmaları, bir muhataplık oluşturmaları gerekir" mesajı verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER