Sefer Aycan, ‘Deprem bölgesinde özel şirketlerin konut yapması desteklenmelidir’

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Prof.Dr. Sefer Aycan, Deprem bölgesindeki illerde Kahramanmaraş,Hatay,Adıyaman ve Malatya'da özel şirketlerin konut yapması, onarması teşvik desteklenmelidir. İnşaat malzemelerinde bölgeye özel KDV istisnaları verilmelidir” dedi.

Sefer Aycan, ‘Deprem bölgesinde özel şirketlerin konut yapması desteklenmelidir’

Sefer Aycan mecliste yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Deprem bölgesindeki illerde özelikle de Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'da hayatı normalleştirme çalışmaları dört koldan devam etmektedir. Bu bölgede en önemli konu, konut ihtiyacı ve iş hayatının tekrar normalleşmesidir. Konteynerler yerleştirilirken kalıcı konut inşaatları da başlamıştır. Konut yapımı için özel şirketlerin de kişilerin de konut yapması desteklenmelidir. İnşaat malzemelerinde bölgeye özel KDV istisnaları verilerek veya kredi desteğiyle konut yapımını, onarımını artırmalıyız.

İkinci konu iş yerlerinin, fabrikaların açılması konusudur. İş yerlerine, esnafa, fabrikalara verilecek krediler, buraların onarılmasını ve tekrar çalışmasını hızlandıracaktır. Böylece, şehirden ayrılanların tekrar gelişi sağlanmış ve ekonomisi canlanmış olacaktır. İnşaat ve yeni yatırım için kredi verilmesi bölge için hayati bir konudur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER