Dünyanın Tek Saf Kan Kabilesi ‘Aryanlar’

Dünyada ‘Saf kan’ denilebilecek tek kabile olarak Hindistan’da yaşayan Aryanlar kabilesi yaşıyor.

Dünyanın Tek Saf Kan Kabilesi ‘Aryanlar’

Ladakh bölgesinde ıssız bir vadide yaşayan Aryanlar, dünya üzerine genleri başka genlerle karışmamış son nesil olarak ifade ediliyor. Aryanlar kendilerine bu ismi soylu oldukları gerekçesiyle vermiş. Daha önce sadece belgeselcilerin görüntülediği Aryanlar kabilesi kimsenin yaşamadığı uzak bir bölgede hayatlarını sürdürüyor.

Bir dönemler Orta Asya bölgesinden Hindistan ve İran’a göç edenlerin konuştuğu bir dil olurken, İndus Nehri kıyısında yaşayan bu insanların neslinin de Aryanlar’a dayandığı belirtiliyor.

Aryanlar kabilesi, dışarıdan herhangi bir kişiyi içlerine almazken normal dünyadan da uzak kalıyorlar. Aryanlar, kızlarını başka erkeklerle evlendirmiyor ve başka herhangi bir milletten de kız almıyorlar. Buda Aryanlar kabilesinin ‘Saf kan’ olmasının en büyük temel özellikleri arasında bulunuyor.

Ayrıca Orta Asya göçmeni olan bu kabilenin bir tarafının da Türk olduğu ifade ediliyor. Bazı bilim insanları bu kabilenin Arap kökenli olabileceğini de belirtirken, genleri karışmamış bu insanlar birçok kesim ve belgeselcinin de dikkatini çekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER