Kahramanmaraş Defilesine Yoğun İlgi

Geçmişten günümüze gelen ve Kahramanmaraş halkının olmazsa olmazlarından sayılan Maraş işi ve Maraş filesi için define yapıldı.

Kahramanmaraş Defilesine Yoğun İlgi

Geçtiğimiz 12 şubat günü Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden 100. Yılı olduğu için kent merkezinde birçok etkinlikler düzenlenmişti 12 Şubat gününe kadar. Ama hala etkilikler yapılmaya devam ediyor. Bugünde Kahramanmaraş’ın kültürünü ve yöresini en çok anlatan ve el emeği göz nuru olan Maraş işi ve Maraş Filesini hem çevre illerden gelenler için hem de Kahramanmaraş halkına tanıtmak için sergi ve defile düzenlendi.Kahramanmaraş Olgunlaştırma Enstitüsü, Sevim Şirikçi Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Nakkaş Kahramanmaraş, Nil Çeyiz, Sema Tekerek ve Gülsaray Çeyiz Evi işbirliğiyle gerçekleştirilen Defileye yoğun ilgi gösterildi.

Defilede konu ile ilgili konuşma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hayrettin Güngör’de, “Bizim kahraman şehrimiz geleneğine, kültürüne ve yöresine ait ürünler yapmakta çok başarılılar ve çok kıymetli kazanımlara sahibiz diyerek el sanatları gibi kültürümüzü yansıtan faktörleri daha çok tanıtmak ve duyurmak için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Fuaye Salonunda gerçekleştirilen defileye Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ da katıldı.

Katılan herkesin beğenisini toplayan defilenin kısa süre içerisinde ikincisinin de yapılması halk tarafından isteniliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER