Ünlü Şarkıcıdan Üzücü Haber

Ünlü Şarkıcı Nilüfer Domuz gribinin ardından şimdide akciğer mantarına enfeksiyonuna yakalandı.

Ünlü Şarkıcıdan Üzücü Haber

Uzun bir süre önce Göğüs kanserine yakalanan ve göğüs kanserini yenen ünlü şarkıcı Nilüfer’ geçtiğimiz ocak ayından da domuz gribi teşhisi konulmuştu. Şimdide ünlü sanatçının akciğerlerinde mantar olduğu tespit edildi. Ünlü sanatçı Nilüfer bir süre sonra sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı ve açıklamasında yaz başına kadar iyileşmiş olacağım dedi.

Talihsiz şarkıcı daha önce de uzun bir süre göğüs kanseri ile savaşmış ve kanseri yenmeye başarmıştı. Geçtiğimiz günlerde hastanede yapılan testlerde ünlü sanatçı da akciğerde meydana gelen tıbbı terimde 'Aspergillus' olarak bilinen halk adından akciğer mantarı enfeksiyonu teşhisi konuldu. Akciğer mantarı enfeksiyonuna dağa önce domuz gribi olduğunda kullandu bazu ilaçların yan etki gösterdiğini yada buna yönelik kullandığı ilaçlardan ortaya çıktığı düşünülüyor.

Uzmanların verdiği bilgiye göre 'Aspergillus' yani akciğer mantarı tamamen temizlene bilen bir tedavisi olduğunu ama bunun uzun süreceğini belirttiler. Nilüfer tüm gününü evinde dinlenerek geçiriyor ve tedavisi evinde yapılıyor.

Ünlü sanatçı sevenlerinin merakını gidermek için bir açıklama da bulundu ünlü sanatçı, bana destek olan ve bana moral veren tüm dostlarıma, sevenlerime ve takipçilerime çok teşekkür ediyorum dedi.

Nilüfer, daha önce rahatsızlığı nedeniyle 25 Nisan'a ertelediği Bostancı Gösteri Merkezi konserini son doktor kontrollerinin ardından iptal etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER