Yeşilçam’ın Ömercik’i Olarak Bilinen Ömer Dönmez Bugün Toprağa Verildi

Hamdi Değirmencioğlu’nun yazdığı Orhan Aksoy’un yönettiği 1969 yılında çekilen Ayşecik ve Ömercik dizisinin Ömercik’i Ömer Dönmez bugün toprağa verildi.

Yeşilçam’ın Ömercik’i Olarak Bilinen Ömer Dönmez Bugün Toprağa Verildi

Küçük yaşlarda oynadığı ömercik rolü ile tanınan usta oyuncu Ömer Dönmez hayatını kaybetti. Usta oyuncu bugün sevenlerinin huzurunda toprağa verildi.

Uzun süredir gözlerden uzak bir hayat yaşayan usta oyuncu uzun bir süredir KOAH hastalığı ile mücadele ediyordu.

Geçtiğimiz gün ise durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırılan Usta oyuncu KOAH’a yenik düşerek hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan usta oyuncunun sevenleri göz yaşlarını tutamadı.

Dün Selimiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından ünlü oyuncuya sevenleri son vazifesini yerine getirdiler. Bugün toprağa verilen usta oyuncunun kardeşi Hamiyet Özdinç “ ağabeyinin vefatının ardından” Ciğerim Yanıyor” diyerek yaşadığı acıyı anlattı. Usta oyuncu Ömer Dönmezin cenazesine Edis Hun, Zeynep Değirmencioğlu, İzzet Günay ve çok sayıda seveni katıldı. Cenazeye gelen düğer usta oyuncular Hamiyet Özdinç’i bir an olsun yalnız bırakmadılar. Rol arkadaşı olan Ayşeçik takma adıyla bilinen Zeynep Değirmenci’de tabutun başından bir an olsun ayrılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER