Başkan Güngör Siyah Çayın Kenarında Yürüdü

Kahramanmaraş’ta uzun süredir tartışma konusu olan Aksu Çayı’nın kenarında yürüyen Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e çağrı “Çayada baktınızmı”

Başkan Güngör Siyah Çayın Kenarında Yürüdü

Önsen bölgesine yapılması planlanan yeni yapıların olması planlanan bölgelerde incelemelerde bulunan Hayrettin Güngör, Aksu Çayı’ndan siyah akan suyun yanında fotoğraf çektirdi.

Sosyal medyadan açıklama yapan Güngör, 22 kilometrelik yolun 10 kilometreye indirecek olan köprü güzergahında olduklarını anımsatarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’den gelen yetkililerle inceleme de bulunduklarını belirtti.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafın altına çok sayıda kullanıcı yorum yaptı.

Gelen heyetin suyun hali ve kokusunun dikkat çekip çekmediği, Aksu çayından özür dilemesi gerektiği gibi yorumlar yapıldı.

Aksu Çayı çok uzun zamandır akan kimyasal sularla anılıyor. Yetkililere yapılan çağrılar ise karşılıksız kalırken, bölgede yaşayanlar koku ve hastalıktan dolayı etkilendiklerini belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir buğdaycı
Kadir buğdaycı - 4 yıl Önce

Ben bir tema gönüllüsü ve maraşlı olarak kınıyorum maraşı 4 tekstilci ve 1 dondurmacı yönetiyor malesef devletin kurumları ve yöneticileride bunların hizmetkarı olarak görev yapıyorlar malesef saygılar

SIRADAKİ HABER