İDLİB’ ŞEHİTLERİNE SAYGIDAN DOLAYI KIRAÇ KONSERİ VE HAVA FİŞŞEK ETKİNLİĞİ İPTAL EDİLDİ

Kahramanmaraş’ın 100. Yılının kutlama etkinlikleri büyük bir hızla devam ediyordu ama dün İdlib’te yaşanan rejim güçlerinin topçu atışı sonucu beş kahraman askerimizin şehit olmasının ardından bazı etkinlikler iptal edildi.

İDLİB’ ŞEHİTLERİNE SAYGIDAN DOLAYI KIRAÇ KONSERİ VE HAVA FİŞŞEK ETKİNLİĞİ İPTAL EDİLDİ

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl etkinlikleri kent genelinde büyük bir hızla ve gururla kutlanmaya devam ediyordu. Ama dün İdlib’te şehit düşen beş kahraman Mehmetçiklerimize saygıdan dolayı kentte yapılacak olan havai fişek gösterisi ve Kıraç konseri iptal edildi.

İptal Edilen Etkinlikler İçin Büyükşehir Belediyesinden Açıklama

Konuyla ilgili açıklama yapan Büyükşehir belediyesi açıklama da şu sözlere yer verdi; “İlimizin 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında daha önce yapılacağını duyurduğumuz Havai Fişek Gösterisi ve Kıraç Konseri şehitlerimize saygı için iptal edilmiştir. Tüm halkımıza duyurulur” denildi.

İdlib Şehitlerinden Birisi De Kahramanmaraşlı

İdlib’te şehit düşen beş Mehmetçikten birinin de Kahramanmaraş Onikişubat ilçesine bağlı kale kasabası köyü nüfusuna bağlı olduğu öğrenildi. Şehit Düşen Kahramanmaraş’lı Fatih Saylak’ın baba ocağına şehit haberi kor gibi düştü. Şehit piyade uzaman onbaşı Fatih Saylak’ın(26) cenazesi dün gece saatlerinde Kahramanmaraş hava alanında şehit ailesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından karşılandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER