Kanal İstanbul Projesine Başlanıldı

Türkiye’yi ekonomik yönden ciddi anlamda kalkındırması düşünülen ve İstanbul boğazında ki gemi trafiğini rahatlatmak için kanal İstanbul projesinin yapımına başlandı.

Kanal İstanbul Projesine Başlanıldı

Bu proje Akdeniz ile Karadeniz arasında ticaret gemilerinin en çok kullandığı İstanbul boğazını rahatlatacak proje olarak biliniyor. Karadeniz ile Marmara arasında büyük bir suyolu projesi olan kanal İstanbul asrın projesi olaraktan da biliniyor. Bu mükemmel projeyi Osmanlının dört önemli padişahın çizdiği biliniyor. Bu projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hayalim olarak nitelendirirken muhalefet grubu bu projeyi felaket olarak nitelendiriyor.

Bu projenin ilk adımına bugün içerisinde başlanıldı. Kanal İstanbul güzergâhında bulunan Sazlıdere Barajı gün içerisinde kazı araçlarının yardımı ile balçıktan temizlenmeye başlandı.

Her zaman olduğu gibi bu projede de iktidarla muhalefet grubu yine ters düşüncelere düştüler öyle ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bu proje için cinayettir ve felakettir benzetmelerini yaptı. Ama bunu dikkate almayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan siz ne derseniz deyin isteseniz de istemeseniz de bu proje yapılacak diyerek konuyla ilgili tartışmaya son noktayı koydu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER