Necati Okay;“ Bu şehrin her bireyi kahramandır”

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay, bu yıl Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunu 100. Yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

Necati Okay;“ Bu şehrin her bireyi kahramandır”

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden nasıl kurtulduğunu ,Kahramanmaraş’ın milli mücadeledeki yerini ve gururuna anlatan bir mesaj yayınladı.

Kahramanmaraş halkına seslenen Dulkadiroğlu belediye başkanı Necati okay mesajında şu sözleri kullandı; “ Kahramanmaraş’ın bu yıl düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılını kutluyoruz. Bizim kentimizin her ferdi bir kahramandır. Ecdadımızın bu vatan uğruna döktüğü kanın her zerresini korumak ve geleceğe aktarmak için çabalıyoruz. Nu günde şehirde ki herkesin gurur günüdür. Bu gururumuzu tüm halkımızla birlikte iç içe yaşatmak için birçok etkinlikler düzenliyoruz. Bunun yanı sıra Dün idlib’te ki hain saldırıda ve bu vatan uğruna hayatını kaybeden askerlerimize Allahtan rahmet ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bizim bugünün Türkiye’sinde görmekteyiz tüm ülkemizin vatandaşları birlik ve beraberlik ruhunu hala ilk gün ki gibi taşıyor. Bunun en güzel örneği Fetö’nün 15 Temmuz’da yapmaya çalıştığı darbenin halk tarafından durdurulmasıdır. Darbeyi önlemek için tankın altına yatan bir nesil bağımsızlığına ve berabliğine ne kadar düşkün olduğunu tüm dünya görmüş oldu” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER