Bakan Selçuk Açıkladı: “Bu İlaçlar Ücretsiz Olacak “

Bakan Selçuk 11 ilacın daha geri ödeme kapsamına alındığını duyurdu. Böylece geri ödemesi yapılan ilaç sayısı 8603 oldu.

Bakan Selçuk Açıkladı: “Bu İlaçlar Ücretsiz Olacak “

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt yeni düzenlemeler yapılan Selçuk Sağlık Uygulamaları Tebliği’nin SGK’nın internet sitesinde yayınlandığını ve ve düzenlenen Sağlık Uygulamaları Tebliği kapsamında 7’si kanser 4’ü MS tedavisinde kullanılan 11 ilacın geri ödeme yapılacak ilaçlar listesine alındığını duyurdu. 7 Kanser tedavi ilacının 4’ü meme kanseri, 2’si hematolojik kanser, 1’i lösemi tedavi ilacı ve 4 MS hastalığı olmak üzere 11 ilaç artık ücretsiz olacak.

Selçuk yaptığı açıklama ile koronavirüs ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü’nün önerilerini dikkate alarak gerekli önlemlerin alındığını belirtti. Selçuk ayrıca; koronavirüsle mücadele kapsamında, paydaşlarımızla birçok alanda tedbirler aldıklarını ifade ederek, sigortalılarımıza ve sağlık hizmeti sunucularımıza destek veren düzenlemeler yaparak hayata geçirmeye devam ettiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER