Berberler Odası Başkanından Açıklama Virüs Salgını Bitinceye Kadar Berberler Usturayla Tıraş Etmesi Yasaklansın

11 Mayıs’ta uygulanmaya başlayacak olan normalleşme adımlarıyla ilgili ilk ilk itiraz İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz’den geldi. Şükrü Akyüz’ün itirazına göre virüs salgını bitinceye kadar usturayla sakal tıraşı yasaklansın dedi.

Berberler Odası Başkanından Açıklama Virüs Salgını Bitinceye Kadar Berberler Usturayla Tıraş Etmesi Yasaklansın

Koronavirüs salgının ülkemizde etkisini kaybetmesiyle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 11 Mayıs’ta ülke de normalleşme adımları atılmaya başlayacak. Atılan bu normalleşme adımları arasında AVM’lerin açılması, güzellik salonu ve kuaförlerin açılması, gibi kararları alındı. Bununla birlikte İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan virüs salgını bitinceye kadar usturayla sakal tıraşının yasaklanmasını istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz, sakal tıraşı yapabilmek için müşterinin yüzünde ki maskenin çıkarılıp yüzünün sabunlanması gerekiyor ve ardından da usturayla tıraş etmek yakından temas gerektiriyor. Bu nedenle virüs bulaşma tehlikesi daha da yükseliyor. Bu yüzden salgın virüs bitinceye kadar sakal kesimleri makineyle kısaltılarak yapılsın böylelikle hem berber kardeşlerimiz hem de müşterileri için daha sağlıklı bir çalışma olur dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER