İnsanların Hayatı Kurtulabilir

Profesör Doktor Ercüment Ovalı’dan müjdeli bir haber geldi. Ovalı insanların hayatlarını kurtarabilecek bir ilacı geliştirebildiklerini açıkladı. İlacın ismini ‘’Dornaz Alfa’’ olarak duyurdu.

İnsanların Hayatı Kurtulabilir

Geçtiğimiz günlerde koronavirüs salgını ile beraber adını çok sık duyduğumuz Ercüment Ovalı yaptığı ilaç çalışmaları ile salgına karşı umut oldu. Koronavirüs karşı yoğun mesai harcayarak mücadele eden Ovalı bir çok bilim insanı ile beraber ilaç çalışmalarına başladıklarını duyurmuştu. Bu çalışmalar kamuoyu tarafından heyecanla takip ediliyordu. 18 yıldır hücresel tedavi ve klinik uygulaması çalışan Ovalı daha önceleri de bir çok başarılı çalışmaya imza atarak adından söz ettirmişti.

Sağlık Bakanlığı tarafından da çalışmalarına onay verilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı 9 Nisan’da bir paylaşım yaparak heyecan uyandırmıştı. Ekibi ile birlikte 45 gündür karantinada olan Ovalı en son yaptığı açıklama ile beraber müjdeli haberi verdi. Gelinen çalışmalarda son noktaya geldiklerini duyuran Ercüment Ovalı.’’ İlacın ismini 23 Nisan’da açıklayacaktık ancak o kadar etkili duruyor ki insanların hayatını kurtarabilir. İnsanların hayatından gün çalmak istemedik. Acilen Dornaz alfa hastaların tedavisinde klinik testlere alınmalı. Kahramanlarıma teşekkür ederim''. Açıklamasını yaptı. Bu açıklama ile kamuoyunda büyük bir heyecan ve umut oluştu .Mayıs ayının başında klinik çalışmaların yapılması bekleniyordu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem KAHVECİ
Adem KAHVECİ - 3 yıl Önce

Hocam ve ekibi müslüman Türk milliyetçileri Allahın yardımı ile herşeyin üstesinden layıkı ile gelirler biz bu ekibe canı gönülden inanıyoruz

SIRADAKİ HABER