Koranavirüsünün İnsan Vücudunda Bulaştığı Ana Noktalar Uzmanlar Tarafından Net Olarak Açıklandı

Koronavirüsle ilgili araştırmalar yapan bilim insanlarından kronavirüsünün insan vücuduna ana bulaşma noktasını açıkladılar.

Koranavirüsünün İnsan Vücudunda Bulaştığı Ana Noktalar Uzmanlar Tarafından Net Olarak Açıklandı

Koronavirüsle ilgili bir çok ülke de farklı araştırmalarda bulunan bilim insanlarından koronavirüsle ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da uzun ve zor bir süreçte gerçekleştirilen koronavirüsünün araştırmalarında insan vücuduna bulaştıkları ana noktalar açıklandı. Yapılan açıklama da ağız ve burun yoluyla bulaştığı uzmanlar tarafından net şekilde belirlendi. Burunda bulunan iki hücre koronavirüsünün vücuda girişinin temel noktasını oluşturduğu söylendi. Ayrıca dışkı yoluyla da bulaşma oranının çok yüksek olduğu belirtildi.

Burunda bulunan ve mukus üreten Goblet, Siliyer hücrelerinin koronavirüsünün vücudumuza girdiği ana giriş noktaları olduğu belirlendi. Uzun bir süreçte ortaya çıkarılan bu önemli araştırma dünyaca ünlü Nature Medicine dergisinde 23 Nisan günü yayınlandı.

Araştırma da bulunan bilim insanları koronavirüsünün insan vücudunda bulaşmakta kullandığı ACE2 ve TMPRSS2 adlı iki protein türünü kullanıyor. İnsan vücudunda bu proteinleri hangi organın ürettiğini bulabilmek için bilim insanları insan vücudunda bulunan ütün organları inceleyerek araştırmada bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER