Koronavirüsünü Daha Yayılmadan Önce Fark Eden Doktoru Yetkililer Susturmuş

Dünyayı etkisi altına alan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs’ünü daha yayılmadan önce fark eden doktor yetkililer tarafından susturulmuş.

Koronavirüsünü Daha Yayılmadan Önce Fark Eden Doktoru Yetkililer Susturmuş

Son zamanlarda tüm dünyayı tehdit eden ve herkesin korkulu rüyası olan Koronavirüs’ünü yayılmdadan önce fark eden Çinli doktor yetkililer tarafından kamaoyuna duyurmaması için yetkililer tarafından susturularak olayı bastırmaya çalışmışlar.

Şuan da Çin’den Dünya’ya yayılan Koronavirüsü şuana dek 471 can aldı ve hızla da yayılmaya devam ediyor. Bu virüsü daha yayılmdan önce fark eden ve nerdeyse milyonlarca kişiyi bu tehlikeden kurtarabilecek olan Çin’li doktor Li Weinlang adlı doktor bit mesajla virüsün ne derece ciddi olduğunu anlatan doktor Dünya da Kahraman olarak ilan edildi. Li Weinlang’da koronovirüsüne yakalandığı öğrenildi.

Li Wenliang bu virüsü 30 Aralık günü fark ederek arkadaşlarına virüsün büyük bir salgın olacağını ve koruyucu giysi giymeleri için meslek taşlarına önerilerde bulundu. Arkadaşlarını uyarmasının ardından Kamu güvenliği departmanı konuyla ilgili soruşturmalar başlatmış. Yetkililer toplum düzenini sarsma ve yanlış iddeada bulunmda suçlarından dolayı Wenliang’ı susturarak olayı kapatmaya çalışmışlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER