Vaka Sayısı 2 Milyon 536 Bini Geçti, Sayı Hızla Artıyor

Dünya genelinde kısa bir süre içinde binlerce insanı etkisini altına alan koronavirüs salgınında koronavirüsüne yakalanların sayısı 2 Milyon 536 bini geçti ve sayı hızla artmaya devam ediyor.

Vaka Sayısı 2 Milyon 536 Bini Geçti, Sayı Hızla Artıyor

Çin Halk Cumhuriyeti’nde başlayıp tüm dünyada küresel bir salgın haline gelen COVID-19 koronavirüs salgınında vaka sayısı giderek artıyor. Toplamda 2 Milyon 536 bin kişinin hastalığa yakalandığı salgında 175 bin kişi hayatını kaybetti. Çin’den sonra İran’da artan virüs 5 bin 297 İran vatandaşının ölümüne yol açtı. Daha sonra İtalya ve İspanya başta olmak üzere özellikle Avrupa’da etkisini gösteren virüs İtalya’da 24 bin 600 , İspanya’da 21 Bin 189 can aldı. Avrupa’nın diğer ülkelerinde de yayılan virüs gerekli önlemleri almamakla suçlanan İngiltere de İngiltere Sağlık Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre 17 bin 337 kişiye ulaşmış durumda. Fransa’da ise virüs 20 bin 772 kişinin ölümüne sebep oldu.

Salgının yeni merkezi olarak gösterilen Amerika Birleşik Devletleri’nde durum gittikçe kritikleşiyor. Ülkede protestolar başladı. Kurallar uygulanmakta zorlanıyor. En son New York Valisi ile Amerika Başkanı Donald Trump arasında maske krizi yaşanmıştı. Tedbirlerin uygulanmakta zorlandığı ülke de ölü sayısı 42 bin kişiye ulaşmış durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER