Erdoğan’dan maaş açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan son Noktayı Koydu; “Emekli Maaşı İle İlgili Kesinti Söz Konusu Değil”

Erdoğan’dan maaş açıklaması

Uzun süredir Türkiye’de gündem olan ve her farklı bir iddia ile ortaya atılıp tartışma konusu olan emekli maaşlarının kesileceği ve ikramiyelerin kaldırılacağı haberlerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yalanladı.

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren emekli maaşlarının kesintiye uğrayacağını ve ikramiyelerin kaldırılacağına ilişkin haberler için Cumhurbaşkanı son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycan ziyaretini takip eden gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerden birinin Emekli maaşı haberine özellikle değinen Erdoğan, emekli maşında herhangi bir kesinti yada ikramiyelerin kaldırılması ‘’söz konusu değil öyle bir şey yok’’ böyle bir ideayı ortaya atanların niyeti başka ifadelerini kullandı.

Eğer böyle bir şey söz konusu olduğunda bunun bir iddedan fazlası olması gerekir eğer böyle bir düzenleme olması durumunda bunu benim duyurmam gerekir yada partimizin sözcüsünün veya Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün anons etmesi gerekmektedir dedi .

Konuyla ilgili dün açıklanma yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ortaya atılan ideayı yalanlamıştı. SGK’nın yaptığı Açıklama da ortaya atılan bu yalan ideaya inanılmaması gerektiğini ve böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirmişti. Öte yandan bu ideayı ortaya atanlara karşı hukuki haklarını kullanacaklarını belirten Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) vatandaşlarımızın sadece devlet basınından yayınlanan bilgilere inanmalarını istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER