TFF’den Liglerin Başlatılmasına Yönelik Yeni Bir Tarih Açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) geçtiğimiz günlerde Liglerin başlama tarihini 12 Haziran olarak açıklamasının ardından bir çok teknik isim tarafından itiraz gelmesiyle birlikte yeni bir lig başlama tarihi açıkladı.

TFF’den Liglerin Başlatılmasına Yönelik Yeni Bir Tarih Açıklandı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir liglerin başlamasıyla ilgili yeni bir açıklama da bulundu. Nihat Özdemir yaptığı açıklama da eğer ligler 12 Haziranda başlamazsa bir sonra ki ay olan Temmuz ayı için şimdiden hazırlıklara koyulduk dedi. Temmuz ayı içinde açılması halinde 7 tane alternatif yol daha olduğunu da dile getirdi. Alınan bu karar hem benim fikrim hem de Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından belirlenerek alınmıştır. Eğer alınan kararlarda bir sorun olmazsa ve koronavirüs salgını ülkemizde bitme durumuna gelmesi halinde belki de Temmuz ayında oynanacak maçlar düşük seyircili şekilde oynanabilir dedi.

Alınan kararı Sağlık Bakanlığı ile de görüştük ve bize uyulması gereken sağlık protokolünü göstererek iyice incelememizi istedi ve sıkı tedbirler alınmasıyla birlikte liglerin başlatıla bileceğine onay verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER