Samsung’un Katlanılabilir Telefonu Samsung Galaxy Fold

Güney Kore teknoloji devi olan Samsung öyle bir telefon üretti ki diğer tüm telefonları geride bırakmayı başardı. 

Samsung’un Katlanılabilir Telefonu Samsung Galaxy Fold

Samsung’un son harikası Samsung Galaxy Fold katlanabilir ekranı ile teknolojinin geldiği son noktayı hepimize göstermiş bulunuyor. 
Telefonun kolay kullanılabilmesi için katlanabilir özellikte olması mobil oyun sevenlerinde iligisini toplamayı başardı. Geniş bir ekrana sahip olan samsung galaxy fold 4.6 inçlik bir ekran boyutuyla nerdeyse bir tabletti andırıyor. Galaxy fold’un diğer ilginç bir özelliği ise telefonun arka tarafında ikinci bir ekrana sahip olmasıdır.

 Ön ekranın işlevini kaybettiği yada ekranı donması durumunda telefonun arkasında ki ekran kullanılabilir hale gelerek diğer telefonlara göre avantaj sağlamasına neden oluyor. 12 GB ram, 4380 mAH ve 8 çekirdek oluşu telefonun ne kadar hızlı ve bataryanın ne kadar güçlü olduğunu hepimize gösteriyor.

 Ama telefonun dayanıklılık testleri düşme testleri gibi denemelerde pekte iç açıcı olduğu gözükmüyor. Samsung Glaxy Fold’u ekran açma kapama tesitinde 12 saat boyunca ekranın katlanıp tekrar açılarak 120 bin denemede bile iç bir sorun olmadan çalıştığı gçzüküyor.

Haber= Talha Tekinşen

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER