Bir İnsanı Layık Olmadığı Yere Koymak Zulümdür

Alevilik denince aklınıza ne geliyor? Dinsiz imansız, kızlarınızı Alevilere vermediğiniz, alevilerden kız almadığınız ama gayrimüslimlerden aldığınız, kızlarınızı da verdiğiniz. Evet maalesef Türkiye’de bile yurtdışında bize şeriatı getirecek olanlar Almanya’da kızlarını gayrimüslimlere verilebileceğini fetvasını verdiler. Gerekirse onun kim olduğunu da söyleriz ama biz asla emin olmadan konuşmayız.

Bir İnsanı Layık Olmadığı Yere Koymak Zulümdür

Gelelim Türkiye’ye

Alevi dedik kızımızı vermedik ama Yahudilerden, Hıristiyanlardan aldık. Alevinin kestiği yenmez dedik ama Baba oğul nur Kudüs’ten mütaşekil tanrıya İnanın kestiğini yedik ve hala da yemeye devam ediyoruz. Ben bilerek konuşuyorum benim Alevi arkadaşımda, akrabam da, ticaret yaptığım insanlar da var, yolculuk yaptığım insanlar da var, sofralarımızı paylaştığımız insanlar da var ve hele ki sizinle şunu da paylaşmak istiyorum bir dönem biz iki arkadaş başka birine gittik bize bir de Alevi bir genç arkadaş eşlik etti.

Bizi misafir edenler bizi ağırlayanlarla biraz vakit. Geçirdik bu zaman zarfında bize eşlik eden genç arkadaşımız bizimle birlikte vakit namazlarınıda eda etti ve misafirhane de sabah namazı kılmak için uyandık. Biz sabah namazını kıldık, şimdi diyorlar ya bizim de beynimize yerleştirdiler, ya Alevi namaz kılmaz. Bakın o delikanlı biz sabah namazına kaldırmak istedik ama böyle tam uyandırmak istemedik yani öyle görünürdük. Tabi çocuk uyanamadı sabahleyin kalktığımız zaman soruya bakın: “ Siz sabah namazına kalktınız mı?”, bu soruya evet cevabını verince genç adam bize: “ Beni neden kaldırmadınız?” diye sordu. Tabi biz de ses yok cevap veremedik. Bunun ardından o delikanlı bize şunları söyledi: “ Biliyor musunuz tüm dünyanın ve Türkiye’nin huzurunda ilan ediyorum. Hocam bize öyle iftira atıyorlar ki, bizim hakkımızda öyle yalan konuşuyorlar ki, bizi annemizle iftira ediyorlar, annemizle zina yaptı yapıyorlar diye bize iftira yapıyorlar. Yıllarca demediler mi?”

Demedik Mi?

Denilmedi mi! Senin benim demem önemli değil, genel yaygın görüş öyle! Efendim neymiş Aleviler toprağını da bilmem ne yaparlarmış. Bunu herkes söyledi, dindarlarım diyen insanları da söyledi. Ne hakla, ne yetkiyle, ne cüretle ve hangi cesaretle bunu ağzınıza aldınız. İslam size müsaide ediyorum işte biz bu fitneyi bitirmemiz lazım. Bu insanlar la ilaha illallah Muhammed en Resulullah diyor mu, diyor ve bir şey daha ilave diyor.

Ne diyor?

Hazreti Ali onun velisidir vallahi billahi doğrudur. Yani Sünni dediğimiz kesim de namaz kılmayan, oruç tutmayan, zekat vermeyen ve her türlü melaneti işleyen insanlar var mı, var ve peki ses çıkarıyor muyuz? Tutturmuşuz, bak Türkiye‘de namaz kılanların oranı Nerelere düştü memleketimizdeki büyük camilerde saflar en fazla üç dört saf, cemaatimiz kaldı bilen var mı? Hiçbir şeyi bilmeseniz de kardeş olduğumuzu bilelim. Kelime-i tevhit ile kardeş olduğumuzu bilelim. Biri olduğumuzu beraber olduğumuzu bilelim. Memleketimiz için ülkemiz için bir olup küfüre geçit vermediğimiz günleri hatırlayıp birbirlerini ozaman Alevi olsun Sünni olsun evlenmelerine mani olmayalım. Eğer mani olursak çocuklarımız gayrimüslimlerle evlenir ve üç ay sonra boşanırlar. Onun için la ilahe illallah Muhammeden Rasulullah diyen herkes kardeşimiz olduğunu İster Alevi olsun ister Bektaşi ister Cafer’i olsun ister hanifi ister Şafii.

Yani Hanefilik, Şafiilik, Şiilik ve Alevilik bir din değildir. Bunlar İslam’ı yaşatmak ve yaşamak için birer yoldur. Bu arada biri vahabiliği sordu. Vahabilik İngilizlerin kurmuş olduğu bir mezhep tir ve İslam’ı yok etmek için oluşturulmuştur. Bunu da bilelim. Zaten onlardan da hiç bahsetmedik, konumuz o. Bizim bahsettiğimiz la ilahe illallah Muhammeden Resulullah diyen Allah’a ve Resulü’ne itaat eden birbiriyle çekişmeyen ve gevşeyip devletini kaybetmeyen insanlar için bu yazımız Yüce Allah Alevilerin kalbini sünnilerin kalbine Sünnilerin kalbini de Alevilerin kalbine ısındırsın. Birbirlerine din kardeşi olduğu İçin ısındırsın.

Yüce Rabbim memleketimizde sağcı solcu olmadığını bunların birer yürüyüş olduğunu, birer düşünce olduğunu, üst kimlik olarak Müslüman olduğumuzu aynı hacı Bektaşi veli hazretleri gibi la ilahe illallah Muhammeden Resulullah diyen herkesin Türk milleti olduğunu Türk milletinden kastım bu bir maneviyatın olduğunu bir anlayışın olduğunu la ilahe illallah diyen herkesin Türk şemsiyesi altında olduğunu bilelim ve diyelim ki: “ Allah’ım aramızdaki fitneyi fesadı bu ayrımcılığı yok eylesin ve aramıza muhabbet koysun inşallah!” Memleketimizin ülkemizin altında ve üstündeki bütün nimetleri bizim ve gelecek nesillerimizin kullanacağı kardeşçe yaşayacağımız Dünyada cenneti yaşayacağımız bir dönemi birliği beraberliği Allah’tan isteyelim.

Yüce Allah’tan tekrarla bu milleti bu ümmeti dünyanın lideri yapmasını isteyelim. Yüce Allah’tan memleketimizin Düşmüş olduğu problemlerden korusun birliğimiz beraberliğimiz daim olsun!

Bizim ideallerimiz “hakikat ekseninde Aziz Devletimizin Bekası, Necip milletimizin Selametidir” bu ideallerimiz ise bizim için mukaddes mi mukaddestir.

Biz bu idealler ile yaşamayı, ayakta durmayı öğrendik

Unutulmamalıdır ki;

Ödediğimiz bedeller, bize nasıl ayakta durmamız gerektiğini, bizi şuursuzca hedef alıp, enaniyet sandalı ile seyir edenlere karşı nasıl dik durmamız gerektiğini ilmek ilmek öğrenmişizdir

Her zaman ifade ettiğimiz gibi, İbrahimin itaati İsmaillin teslimiyeti gibi!

Hoca Ahmed Yesevi’nin yaktığı kandili takip eden ve yüz yıllardır Aziz Devletin Bekası, Necip Milletin selameti için bu mukaddes topraklarda öldükçe çoğalan gönül ve dava insanlarıyız.KURAN rehberimiz hz.(Muhammed mustafa)s.a.s önderimiz dir.çünkü biz edepli olmayı ve sevginin yüceliğini birlik ve beraberliği ondan öğrendik.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER