Kamfot’tan Sergi Yağmuru

Kahramanmaraş’ın en güncel en aktif topluluğu olan KAMFOT (Kahramanmaraş Fotoğrafçılar Topluluğu) Zabun Konağı (Ulu Camii Arkası)’nda 01-02 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak olan sergiyle ilkleri oluşturmaya devam ediyor.

Kamfot’tan Sergi Yağmuru

21-22-23 Şubat 2020 tarihleri arasında Piazza AVM de yapılacak olan sergiye özel çalışma yapan KAMFOT ekibi, hafta sonu ve hafta içi özel mekanlarda çekim yaparak, Kahramanmaraş’ın görünmeyen yüzlerine ışık tuttu.

Her geçen gün kendilerini daha geliştirerek, Kahramanmaraş’ta özel mekanlarda, özel çekimlerle özgün fotoğraflar ortaya çıkaran ekip, yapılacak olan sergilere tüm Kahramanmaraş halkının davetli olduğunu belirtti.

Kamfot topluluğu başkanı Baki Özdoğan yapılacak olan yeni sergiye ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Başkan Özdoğan, Fotoğraf sanatını Kahramanmaraş’ta yaşatmaya devam edeceklerini ve bu alanda yeniliklere imza atarak Kahramanmaraş’ı ulusal anlamda tanıtma hedeflerine her geçen gün daha da yaklaştıklarını kaydederek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Öncelikle daha önceki sergilerimizde bize eşlik eden ve bizi yalnız bırakmayan değerli Kahramanmaraş halkına teşekkür ediyorum. Yeni sergilerle insanların ruhundaki sanat duygusunu sürekli besleyeceğiz. Fotoğraf sanatın hayatın bütün gerçekliğini bütün çıplaklığıyla ortaya koyan gerçek bir sanattır. ‘Bir fotoğraftan bin cilt kitap yazılır’ sözünün doğruluğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz. Biz bu işi seviyoruz ve bu işi herhangi bir maddi amaç gütmeden sadece sanat için yapıyoruz.”

SERGİLERİMİZE DAVETLİSİNİZ

KAMFOT ekibi olarak yakın zamanlarda 2 farklı mekanda sergi çalışması olduğunu kaydeden Başkan ÖZDOĞAN, bu çalışmaların özgün içerikli olduğunu belirtti.

Başkan Özdoğan: “Zabun konağı ve Piazza AVM’de yapacağımız sergilerimize tüm Kahramanmaraş halkını davet ediyoruz. Daha önceki sergilerde olduğu gibi bu sergi çalışmamızda da bütün fotoğraflarımız özgün ve içerikle herhangi bir oynama söz konusu değildir. Fotoğraflarımız ekip arkadaşlarımızın yoğun fedakarlık ve sanat anlayışı içerisinde özenle çekilip sergi çalışmaları için hazırlanıyor. Daha önceki sergimizde bütün halkımızın beğenisini kazanmıştık. Yeni sergi çalışmamıza da bütün halkımızı davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER