Senem Ayşe Ve Sütçü İmam Canlandırılmasında Senem Ayşe’nin Öz Torunu Dikkatleri Topladı

Kahramanmaraş’ın Düşman işgalinden kurtuluşunun bu yıl 100. Yılı olması şerefine kentin neredeyse her noktasında milli mücadeleyi anlatan, destekleyen ve gururla gösteren birçok etkinlik yapılıyor.

Senem Ayşe Ve Sütçü İmam Canlandırılmasında Senem Ayşe’nin Öz Torunu Dikkatleri Topladı

Bunlardan birisi de Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesine ait halk otobüslerinde temsili Senem Ayşe ve Sütçü İmam yolculara Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunu ve kentin milli mücadele deki önemini anlattılar.

Bu etkinliği Tiyatro sanatçısı Emine Saçak "kahramanlık destanı” adını vererek yazdığı etkinliği uygulamaya da taşıdı. Saçak sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlediği bu etkinlik halk tarafından büyük beğeni topladı. Etkinlikte yazılan senaryoya göre temsili Sütçü İmam hamam olayının yaşandığı yerde halk otobüsüne binerek otobüste bulunan vatandaşlara Maraş’ın kurtuluşunu kısa kısa anlattı. Bilindiği üzere hamam olayı Maraş’ta Fransız askerine ilk kurşunun atıldığı olaydır.

Bu etkinliğin yapıldığı sırada otobüste tesadüfen bulunan Senem Ayşe’nin 4’üncü kuşaktan torunu olan 38 yaşında ki Hasan Yaşar Gencay hazırlanan tiyatro gösterisinden dolayı mutlu olduğunu ve bunun gibi etkinliklerin yapılması bizim geçmişimizin unutulmayacağını dile getirdi.

Temsili Sütçü İmam’ın hamam olayını anlatmasının ardından temsili Senem Ayşe de otobüste bulunan vatandaşlara Senem Ayşe’nin savaşa nasıl katıldığını ve eşinin nasıl şehit edildiğini anlattı.

Tiyatro sanatçısı Emine Saçak ise, "Sosyal sorumluluk projemle memleketimin sesi olmak istedim. Otobüste Senem Ayşe'nin 4'üncü kuşak torununu tesadüfen görmekten de mutlu oldum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER