Türkiye’nin Nüfusu belli oldu.

Türkiye’nin nüfusu belli oldu. TÜİK tarafından nüfus kayıt sonuçları açıklandı. İşte Türkiye’nin Şubat ayında ölçülen toplam nüfusu.

Türkiye’nin Nüfusu belli oldu.

Geçen yıl adrese dayalı olarak hesaplanan Nüfus kayıt sonuçlarına göre bu yıl 1 milyon 151 bin 115 kişi arttı. Ülkemizin toplamda 83 milyon 154 bin 997 kişi olduğu TÜİK tarafından açıklandı.

Ülkemizde yaşayanların yılbaşı gecesi yapılan nüfus araştırması ile geçen seneye göre ciddi miktarda artış gerçekleştirdiği gözlemlendi.

Araştırmalara göre ülkemizin %51’si erkek iken %49’u kadın olarak belirlendi. Ülkemizde ki yabancı nüfusun sayısı ise 1 milyon 530 bin kişiye ulaştı.

Ülkemizde ki en kalabalık olan şehir olan İstanbul’un da nüfusu ciddi bir aratış göstererek dikkatlerden kaçmadı. Son belirlemelere göre İstanbul’un nüfusu 15 milyon 519 bin kişi olarak belirlendi. Ülkemizin en kalabalık şehirleri İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olarak belirlendi.

En az nüfusa sahip üç ilimiz ise Tunceli, Bayburt ve Ardahan olarak açıklandı.

Ülkemizde ki yaş ortalaması 32’ye yükseldi. Ortanca yaş olarak belirlenen bu durum ülke geneli için bilinçli bir kitlenin olduğunu yaş ortalaması olarak gözler önüne serdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER