Hastalıkların Başlıca Sebebi ‘Stres’

Op. Dr. Abdulkadir Yücel, hastalıkların başlıca sebebinin aşırı stres olduğunu belirterek, uyarılarda bulundu.

Hastalıkların Başlıca Sebebi ‘Stres’

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan bir araştırmaya göre stres oranı yüksek insanların daha fazla hasta olduğu belirtiliyor.

Op. Dr. Abdulkadir Yücel, bu açıklamayı doğrularken, Türkiye’de de insanların fazla takıntı ve yaşamsal olarak hayat standartlarının düşük olmasının önemli hastalıkların da habercisi olduğunu söyledi.

Yücel “Evli biri ailesiyle yada çocuklarıyla tartışır veya kavga ederse bunu aşırı derecede takıntı haline getirebiliyor ve bunun sonucunda dikkat bozuklukları, aşırı yorgunluk gibi durumlar ortaya çıkıyor. Ancak daha az takıntılı ve stresten uzak insanlara baktığımız zaman onların hastalık oranları diğerlerinden daha az.”dedi.

İnsan hayatını en çok olumsuz etkileyen faktörlerin başında stresin geldiğine işaret eden Yücel, kulak çınlaması yada duyma bozukluğunun da sebebinin aşırı stresten kaynaklanabileceğini aktarıyor.

Daha soğuk kanlı olmanın ve takıntı yapmamanın önemini anlatan Yücel, özellikle kafa, kulak ağrısı veya aşırı yorgunluk ile sürekli uyuma isteğinin bundan kaynaklandığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER