Aşı Çalışmaları Meyvelerini Vermeye Başladı

Bakan Pakdemir açıkladı: COVID-19’a karşı anti serum çalışmalarının başladı ve önümüzde ki hafta hayvanlar üzerinde denenecek.

Aşı Çalışmaları Meyvelerini Vermeye Başladı

Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemir. Aşı ile ilgili müjdeyi verdi. Virüse karşı açıklama yapan Pakdemir, hayvanlarda aşı çalışmalarının başlayacağı duyurdu. Çalışmaların eylüle kadar süreceğini belirtti. Enstitülerin başarılı olduğunu 100 yıllık bir birikimi olduğunu ve bu enstitüleri en verimli şekilde kullanmayı hedeflediklerini ifade etti. Koronavirüs aşışı bulma yolunda ülkeler arası bir yarış olduğuna dikkat çeken Pakdemir, "En yakın zamanda gelişmelerle ilgili sizlere bilgi sağlayacağız ama şu an itibariyle dünyanın da pek çok ülkesinin de önünde olduğunu söyleyebilirim. Çalışmalar şimdilik devam ediyor. Diyerek ülkemizde ki çalışmaların bir çok ülkenin önünde olduğunu vurguladı. Çok yakın bir zamanda aşı prototipini tamamlanabileceğini söyleyen Bakan bu prototipin geliştirilmesiyle aşı çalışmalarında yüzde 80’lik bir yol kat edilmiş olacağını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
noname
noname - 4 yıl Önce

Umarım ilk olarak biz başarırız. Buna çok ihtiyacımız var. İnsanlar evde kala kala depresyona girdi. Kötü oldular. Ben de öyle. Bunaldım. Umutsuzum. İşsizim. İş de arayamıyorum. NOLUR BİR ŞEYLER OLSUN. İNSANLAR HUZURA ERİSSİN. Sizden güzel haberler bekliyoruz. Sağlıklı günler.

SIRADAKİ HABER